Dodatečné informace, rady

Každý životopis je vhodné doprovodit fotografií. Dodá, stejně jako v případě kontaktů telefonní číslo, větší důvěryhodnosti vaší osobě. Personalista či případný budoucí zaměstnavatel si může díky přiložené fotografii představit konkrétního živého člověka. Výběr našeho obrázku musí být velmi pečlivý, protože společně s celým životopisem tvoří naši vizitku. Fotografie s bujarého večírku, kde vypadáte ohromně sexy, rozhodně vhodná není. Obecně se doporučuje fotka obličeje nám dobře známého průkazového typu. Pokud ji k životopisu přiložíte, neuděláte chybu.

Plnění obálek velikosti DL

Zajímavá domácí práce s výdělkem až 10.125 Kč měsíčně plněním obálek DL!
www.domprace.cz

Výdělek až 27 tisíc pro řidiče

Vydělávejte si 13 tisíc až 27 tisíc KČ měsíčně jako soukromý řidič!
www.domprace.cz

Rady a ponaučení

Nyní se přenesme k obecným radám a ponaučením, která se tvorby životopisu týkají. Při hledání nového zaměstnání své CV jistě nerozesíláte jen do jediného zaměstnání. Některá si mohou být více podobná, jiná méně. Právě z tohoto důvodu je vhodné vytvořit životopis přesně na míru dané pracovní pozice. Nemusí se lišit v žádných velkých věcech, stačí maličkosti. Každá maličkost vám totiž může dopomoci k jinému zaměstnání.

Rada nejdůležitější: do životopisu vždy uvádět pravdivé informace. Nebude nám k ničemu platné, pokud ze své začátečnické znalosti francouzštiny uděláme pokročilou. Na naši malou lež se totiž zákonitě musí přijít a někdy toto odhalení není zrovna příjemné. Co když s námi totiž náš budoucí zaměstnavatel bude chtít pohovořit v tomto nám stále více cizím než známém jazyce? Pak nám nezbude nic jiného, než s pravdou ven.

V žádném případě není přípustné do životopisu uvádět očekávanou výši platu. Dobře napsané CV vám zajistí pohovor, nikoli pracovní pozici. O očekávané výši platu pak může padnout slovo během samotného rozhovoru s vaším případným budoucím nadřízeným. Nikdy však žádnou částku ani náznakem do životopisu neuvádějte.

Nyní se může zdát, jak těžké je životopis napsat. Není tomu tak. Důležité je dodržet ony čtyři základní okruhy a případně přidat něco, co by vám mohlo u pohovoru pomoci, do pátého okruhu. Nezapomínejte, že méně znamená někdy více, a proto neplýtvejte příliš barvami ani mnoha druhy písem.

Dále čtěte:

Jak správně napsat životopis

Formální stránka, vzhled životopisu

Strukturovaný životopis, obsah

 

Doporučujeme:

Práce na doma
Nechte si zasílat aktuální nabídky do své e-mailové schránky!

Nabídka práce
Inzertní portál Fajn-práce.cz obsahuje rozsáhlou nabídku práce

Práce na doma plnění obálek
Manuální práce na doma plnění obálek pro všechny zájemce!

Copyright © 2011 Životopis.org